PRAVIDLA LIGY O POHÁR SÚZ V MALÉ KOPANÉ 10.ROČNÍK - JARO 2000

Strahovská fotbalová liga je hrána pod záštitou SÚZ ČVUT Praha. Počet zúčastněných týmů cca 50. Mužstva jsou rozdělena do dvou lig. První liga má 16-24 týmů rozdělených do dvou skupin, zbytek týmů tvoří druhou ligu. Postup do první ligy si zajistí čtyři nejlepší týmy. Stejný počet týmů sestupuje z první ligy. Vítěz ligy převezme pohár SÚZ. První čtyři týmy z každé ligy budou odměněny (z l.ligy bude odměněno 8 postupujících do play-off).

P R A V I D L A

1. Hraje se 2 x 25 minut systémem 4 + 1 s hokejovým střídáním. Za vítězství tým získá tři body. Remíza je za jeden bod.
  2. Základní část se odehrává ve skupinách systémem každý s každým.
  3. Do play-off I.ligy postupují čtyři nejlepší týmy z obou skupin. Nově se vytvoří dvě finálové skupiny dle schématu první, čtvrtý ze skupiny A a třetí, druhý ze skupiny B. Dva nejlepší z finálových skupin pak postupují do semifinále a následného finále. Semifinále a finále se hraje na jeden vítězný zápas.
  4. Hrací plocha je celé hřiště. Auty se kopou.
  5. Obehraní spoluhráče za použití mantinelů a úmyslná přihrávka o mantinel jsou zakázány a soupeř získává autový kop.
  6. Změny v soupiskách jsou povoleny nejpozději čtyři týdny po zahájení turnaje. Ve výjimečných případech může být povolen jeden hráč ovšem pouze se souhlasem soupeře a vedení turnaje. Tuto změnu je nutné nahlásit 1 týden dopředu.
  7. Každý tým si může zapsat na soupisku 1 hostujícího hráče z jiné ligy.
  8. Kritéria umístění v tabulce: l.body 2.vzájemné utkání 3.rozdíl skóre 4.počet vstřelených branek 5.los.
  9. Hráč který obdrží žlutou kartu oslabí své mužstvo na dvě minuty (potom může zpět). Obdrží-li červenou kartu oslabí mužstvo na pět minut. Po odpykání trestu nemůže zpět, ale je nahrazen jiným hráčem.
  10. Mužstvu jehož hráč nastoupí pod vlivem alkoholu budou odečteny tři body a odejmuta záloha 200 Kč.
  11. Vedení turnaje si vyhrazuje nárok na případné změny během turnaje.
  12. Po druhé žluté následuje 2 min trest a je na rozhodčím dat červenou čí ne malá domů je zakázaná, branka z autu je regulérní.

ROZHODČÍ

1. Každý tým zvolí dva zástupce jako rozhodčí.
  2. Jsou povinni rozhodovat objektivně, čestně a poctivě a nesmí ovlivnit vývoj utkání. (je zaveden dozorčí, který hodnotí výkon rozhodčího)
  3. Musí se dostavit pět minut před začátkem zápasu.
  4. Pokud se rozhodčí nedostaví na utkání, odečte se jeho týmu vratná záloha (200 Kč). Při opětovném nedostavení bude jeho tým vyloučen z turnaje.
  5. Rozhodčí je povinen zkontrolovat hráče podle soupisek obou týmů, pokud o to projeví zájem alespoň jedno z mužstev.
  6. Na začátku utkání rozhodčí podepíše převzetí majetku turnaje tj. balony, dresy, píšťalka a předává je kapitánům. Na konci utkání jsou kapitáni povinni tento majetek vrátit. Dále podepsat výsledek do turnajového sešitu a hodnotit výkon rozhodčího známkou 1-5. 1.-nejlepší, 5.-nejhorší. Nedodržením tohoto postupu je tým ohrožen pokutou.
  7. Tým, který nechce pískat, nahlásí to předem a připlatí 200 kč.